Středočeská pálenice a moštárna

O moštování

Zpracujeme ovoce na šťávy, (mošt) jablka,hrušky. Nezpracujeme bobuloviny jako je rybíz, hroznové víno, angrešt. 

Do moštů NEPŘIDÁVÁME žádnou chemii, vodu, sladidla popřípadě aromatické složky. Ovoce dodané pro zpracování, vyžadujeme aby bylo ČISTÉ a v plné zralosti. Ovoce znečištěné zeminou, travou, úlomky větviček, listí popřípadě trusem chovaného zvířectva nebo dokonce kamením. Taktéž odmítneme zpracovat ovoce nahnilé nebo dokonce shnilé, moučnaté kde je výtěžnost nízká a kvalita mizerná. Takové ovoce odmítneme zpracovat.

Je nad slunce jasnější že kvalitní ovoce nese i kvalitní výrobek. Doplňky stravy zdraví nenahradí. Ovoce, které přivezete ke zpracování je z vaší zahrady tedy jistě bio, tudíž ničit takovou potravinu chemií je dosti podivné.

Důležitá informace pro zákazníky, kteří mají zájem o moštování. Váš mošt vám stočíme do vámi přinesených nádob. Odhad kolik je potřeba nádob na mošt je následující. Naše zařízení dokáže vylisovat zhruba 50 % šťávy z dodaného ovoce. To je z 50 Kg ovoce vytěžíme asi 25Lt. Šťávy. Tato informace je pouze orientační. Záleží na kvalitě ovoce na jeho zralosti a také kolik šťávy obsahuje. Žádáme zákazníky aby se vybavili pevným igelitovým pytlem a to podle toho kolik si vezou ovoce. Jeden velký pytel s ovocem představuje jeden pytel igelitový do kterého se pak uloží slupky po vylisování šťávy. Likvidaci tohoto výlisku si provede zákazník. Není na tom nic složitého poslouží vyvézt na kompost.


Ceník bez sterilizace moštu 

  • Cena za zpracování při dodaném ovoci 1 Lt..….. 8 Kč 
  • Cena za zpracování při nedodaném ovoci1 Lt….. 25 Kč pouze náhodný prodej 

Čtěte také pravidla moštárny a pálenice


Pálenice, kvas, slivovice, meruňka, Sedlčany, Dobříš, pěstitelská pálenice, Příbram, pálenice Středočeský kraj, nejlepší pálenice, mošt, moštárna, co s jablky, sterilizace, mošt v krabici, mošt bez chemie, mošt bez konzervantů, hruškovice, dobrá slivovice, Petrovice, Sedlec- Prčice,  pálenice Praha, pálenice Benešov, Písek, Tábor